Miło nam poinformować, że Fundacja Przystanek Autyzm została współorganizatorem biegu charytatywnego dla Jędrka – niemówiącego, nastoletniego chłopca z autyzmem, którego pasją jest bieganie.

Ideą biegu jest, poprzez propagowanie zdrowego trybu życia i rekreacji na świeżym powietrzu, pomoc osobom ze spektrum autyzmu. W tym roku, poprzez organizację biegu, chcielibyśmy wesprzeć 19-letniego Jędrzeja, który jest niemówiącą osobą z autyzmem i upośledzeniem umysłowym. Jędrzej niewiele rzeczy potrafi zrobić sam, nawet proste czynności jak umycie zębów czy nałożenie skarpet wymagają udzielenia mu wsparcia. Autyzm odebrał mu możliwość samodzielnego funkcjonowania, ale nie odebrał woli walki i ukochanego biegania. I właśnie tę jego miłość do biegania chcemy przekuć w coś dobrego. Jędrek potrzebuje funduszy na liczne terapie, które ułatwią mu trudne dorosłe życie.

Fundacja Przystanek Autyzm powstała 3 lata temu by swymi działaniami wesprzeć w szczególności nastoletnie i dorosłe osoby z autyzmem. To trudny okres dla wielu rodzin, gdy ich dzieci kończą lub skończyły edukację i kończy się tym samym możliwość zapewnienia stałej opieki oraz rehabilitacji przez placówki szkolne. Rodzice tych osób też wtedy wkraczają w wiek, w którym sił i zdrowia jest coraz mniej.

Więcej szczegółów poniżej, na stronie (https://www.facebook.com/events/LipowaUltraDoba). Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich biegających (lub tylko trochę biegających – dystans biegu rodzinnego – 1 km jest w zasięgu Waszych możliwości). Pozostałe dystanse to 5km, 14,6km oraz bieg nocny 12-godzinny.

Zapraszamy do współpracy także tych, którzy chcieliby nam pomóc jako sponsorzy lub wolontariusze.